آزمون فارسی

آزمون‌ها

دوست فارسی صدی عزیز؛ خیلی خوشحالیم که همراه شما در بخش «آزمون ها» هستیم. می دانید که هر آموزشی نیاز به ابزاری برای سنجش میزان یادگیری دارد. ما هم در این بخش تلاش می کنیم، با ارائه آزمون های متنوع و دقیق، سنجش مناسبی از میزان یادگیری شما داشته باشیم. همچنین باید به خاطر داشته باشید که با استفاده از این بخش، شما می توانید، آموخته های خود را در ذهنتان تثبیت کنید و به ریزه کاری های مسائل درسی هم مسلط شوید.

در بخش آزمون ها شما با دو دسته امتحان سر و کار دارید:

1- آزمون های درسنامه ای:

این آزمون ها بر اساس مطالب درسی کتاب های فارسی و علوم و فنون دهم، یازدهم و دوازدهم طراحی شده اند. در این بخش، سوال ها به صورت تستی و تشریحی ارائه می شوند.

2- آزمون های آزمایشی کنکور:

این آزمون ها بر اساس ساختار سوال های کنکور طراحی شده اند. سوال های این آزمون ها به صورت تستی است و علاوه بر سوال های تالیفی، شامل سوال های آزمون های سراسری، آزمون های آزمایشی و … هستند.

در آزمون های تستی، پس از پایان امتحان، نتیجه آزمون به شما ارائه می شود. همچنین رتبه شما در میان سایر شرکت کنندگان در آزمون مشخص می شود.

* نکته مهم: از آنجا که گستره فعالیت سایت فارسی 100، به وسعت تمام دنیاست و همه دانش آموزان می توانند در آزمون ها شرکت کنند، نتایج آزمون های سایت بسیار به واقعیت نزدیک است.

* نکته مهم: برای بهره مندی از بعضی خدمات مربوط به آزمون ها باید در سایت عضو شوید.

 

انتخاب آزمون‌ها

 

 

فارسی دهم (آزمون جامع درس 1 تا 9)
فارسی دهم (درس 12، 13، 14، 16)
فارسی دهم (درس نهم، دهم، یازدهم)
فارسی دهم (درس اول و دوم)
نگارش دهم
آزمون آزمایشی
آزمون اختصاصی قرابت معنایی (1)
آزمون اختصاصی تشبیه (1)
آزمون اختصاصی گروه های اسمی (1)
آزمون اختصاصی وابسته های وابسته (1)
آزمون اختصاصی املا (1)
آزمون اختصاصی ضمیر پیوسته (1)
آزمون اختصاصی قرابت معنایی (1)
آزمون اختصاصی متناقض نما (1)